דבר המנהלת- רחלי סלייטר צרפתי

בית ספר חיים חפר הוא בית ספר שחרט על דגלו להכיל את כולם. יש לנו בבית הספר קהילה מגוונת ועולים חדשים מארצות שונות וממקומות שונים בארץ. יחד התגבשנו לקהילה אחת מגובשת ואנו פועלים כל הזמן על מנת לייצר לכל אחד ואחת תחושת שייכות. אנו רואים בנו משפחה נוספת ובית נוסף ואני מרגישה שדווקא השנה, כשלמדנו גם מרחוק הרגשנו כמה בתי הספר משמעותי בחיים של כל אחד ואחת מאיתנו. 

השנה פעלנו לחזק את תחושת השייכות בכמה ערוצים: ראשית, הכנו שלטים בשפות שונות בבית הספר על מנת שכולם ידעו שיש לתרבותם ולשפתם מקום, הוספנו טקס רב- תרבותי מרגש שנותן מקום של כבוד לכל הלאומים והוספנו שעה שבועית לעולים ותיקים שבה ניתנה להם ההזדמנות לשתף בשוני התרבותי השפתי ולחשוב יחד על גשרים שאנו כחברה רוצים ליצור. 

פרויקט החונכות, ובו כל ילדי ד-ו חונכים את ילדי א-ג אפשר לתלמידים להיחשף לערך הנתינה והאחריות והעצים את המעורבים באופן אישי וחברתי. המורים הצעירים אפשרו גם כן לילדים להביא לידי ביטוי את חוזקותיהם וללמד את הצעירים יותר אחריות אישית מהי. מועצת התלמידים פעלה במרץ השנה והמשיכה לפעול גם בזום מרחוק וללוות את הילדים בסרטונים מרגשים, בפעילות למען הקהילה ובשאלון שביעות רצון מהלמידה מרחוק אותו הציגו בפניי באופן מקצועי ויסודי. 

הקמנו מנהיגות סביבתית וחבריה פעלו, עשו הסברה בכיתות על חשיבות המחזור,  הוציאו לפועל תחרות איסוף בקבוקים, ואכן הצלחנו למחזר כמות של למעלה מאלף בקבוקים וכך זכינו לקבל מתקן מיחזור חדש לבית ספרנו. בנוסף, ועמדו לייצג אותנו במצעד האקלים שלצערי בוטל בשל המעבר ללמידה מרחוק. 

מבחינה ספורטיבית, בית הספר הגיע בשנת תש"פ להישגים יוצאי דופן ולראשונה זכינו באליפות הבנים בכדורסל ובמקום השני באליפות הבנות. יישר כח לכולם על המאמצים! 

נהננו ממספר בימות חוזקה, נהנינו לצפות בילדים המופיעים עם כישוריהם בבמה מול כולם, מלאי ביטחון  ובשנה הבאה נעצים את הבימות עוד יותר. 

הנהגת הורים התחלקה לוועדות שונות השנה. שיפרנו את התשתית האינטרנטית הבית ספרית ופתחנו קבוצה של תרומה לקהילה. קבוצה זו אירגנה מחוות מרגשות בשם בית הספר שלנו: ביקורים בבית אבות, תרומת מזון ועוד. 

בשנת תשפ"א  נמשיך ולפתח את התרומה לקהילה ולממש את ערך הנתינה לאורך כל השנה ובכל שכבות הגיל. 

המשכנו לחקור נושאים שונים סביב יחידות ההוראה שלנו. שכבת ה' הפליאה לעשות כאשר חקרה את גוף האדם וסיימה את היחידה בנשף ריקודים סלוניים במסגרת פרויקט "כיתות רוקדות". בשנה הבאה נמשיך עם פרויקט זה. 

במתחם א-ב השקענו מחשבה ומאמץ בהרחבת המרחב הגני. נפתחו פינות ללמידה פעילה ואנו נמשיך לפתח אותם בשנת הלימודים הבאה. 

בשנה שחלפה פתחנו לכל הכיתות מרחב כיתתי ממוחשב (גוגל קלאסרום) ולכל ילד מייל ארגוני. אנו נמשיך לפתח זאת ולשלב כלי זה בלמידה שלנו לאורך השנה. את הלמידה מרחוק המשכנו ושכללנו ולשנת תשפ"א הצוות יגלה מאמצים לשלב כלים מתוקשבים ככל הניתן.

המורים המקסימים למדו ללמד מרחוק תוך זמן קצר ורכשו מיומנויות חדשות. 

אתם, התלמידים, הצלחתם ללמוד באופן עצמאי, באחריות אישית ואנו גאים בכם על כך מאוד.

ולהורים ניתנה הזדמנות יוצאת דופן להציץ לעשייה הבית ספרית שלנו ולהתרשם מהגישה המכילה של המורים שלנו ומההשקעה. אני בטוחה שגם אתם מבינים שהמורים ראויים להערכה רבה.

ומה מתוכנן לשנה הבאה? 

אנו נמשיך לפתח את הכישרונות הייחודיים של התלמידים מתוך אמונה שבכל אחד מהילדים טמונה היכולה להצליח. לשם כך אנו פועלים לגוון את דרכי ההוראה שלנו ככל הניתן ונמשיך לפתח למידה באחריות אישית ולמידת חקר. 

בשנה הבאה נמשיך תהליכים שתכננו ליישם השנה אך המציאות גרמה לנו לתכנן מסלול מחדש. 

נצא יותר החוצה, למרחבים שמחוץ לבית הספר ונלמד מתוך התנסות על הסביבה שלנו. 

נמשיך לחקור סביב יחידות ההוראה שהצוות מפתח באופן עצמאי.  

נאפשר בחירה בין תחומים שונים: מוסיקה, תאטרון, גינה וטכנולוגיה. 

נמשיך לדאוג לאסתטיקה:  אנו רוצים שבית הספר לא רק ירגיש כמו בית אלא גם יראה כך. 

 

אני תקווה שיחד, בידיים שלובות, תלמידים, מורים והורים נצליח להצעיד את בית הספר שלנו קדימה ולייצר קהילה צומחת, מצמיחה ומעצימה שתהווה דוגמא ומופת לחינוך חם, ערכי ואיכותי. אני מאמינה בכך בכל מאודי, יודעת שיש לנו את כל התנאים להצליח וקוראת לכל ההורים והמורים להצטרף, לקחת חלק ולהוות רוח קדמית וגבית ליצירת חינוך חדשני, איכותי ומוביל. 

אני מאחלת לכם חופשת קיץ נפלאה, מהנה ובטוחה. 

                                                שלכם תמיד,

                                                        רחלי.