על מה -דע

החל משנת תשפ"א בית ספר חיים חפר מצטרף לרשימה מכובדת של בתי ספר המהווים חלק מהמיזם המשותף של המרכז הישראלי למצוינות בחינוך ומשרד החינוך – תוכנית "על מה דע".
מערכת החינוך בישראל עומדת בפני אתגר להכין כהלכה את התלמידים לקראת מציאות הנתונה לשינויים מהירים ומתמידים. ישראל כמדינה מפותחת מחויבת להבטיח את יתרונה הטכנולוגי והמדעי ונדרשת להכשיר את התשתית האנושית של דור המחר.
בהלימה לתפיסה הפדגוגית החדשנית של משרד החינוך, התפיסה הפדגוגית של המרכז הישראלי למצוינות בחינוך שמה דגש על פיתוח וטיפוח של לומד עצמאי, בעל כישורי חשיבה גבוהים ומיומנויות מגוונות, זאת במקביל לטיפוח יכולות אישיותיות והעצמה אישית. 
תכנית "על מה דע" היא תכנית ארצית ייחודית אשר הושקה לפני מספר שנים ביוזמת קרן גוטסמןִ,  המרכז הישראלי למצוינות בחינוך ומשרד החינוך.
מטרת התכנית היא טיפוח תלמידי בתי הספר היסודיים בישראל בתחומי המדעים, הטכנולוגיה והמתמטיקה והתאמת יכולתם לאתגרי העולם המתפתח במאה העשרים ואחת. 
במסגרת התכנית הוגדרו שלושה יעדים מרכזיים:  
  • פיתוח מערכי למידה משולבים בהתנסויות ובניסויים חווייתיים ורב תחומיים, אשר ילוו את ספרי הלימוד הקיימים וישדרגו את חוויית הלמידה וההתנסות המעבדתית.  
  • פיתוח מערכי למידה מתוקשבים במתמטיקה, אשר יסייעו בהקניית חומר הלימוד באופן מעורר חשיבה ובדרכים עדכניות.  
  • הכשרת המורים למדעים ולמתמטיקה בבתי הספר והעצמתם לקראת התמודדותם עם אתגרי הלמידה וההוראה המוצעים להם בתכנית החדשה.
החל משנת תשפ"א בית הספר יזכה לליווי של התוכנית במשך שלוש שנים עד להטמעתה. יחד נצעיד את חיים חפר כמה צעדים קדימה אל עבר העתיד!